< zpět na program
Sobota 3. 10. 2020 13:00

ČEŠI JSOU VÝBORNÍ HOUBAŘI

  • Filmový festival Kyjograf 2. - 4. října 2020

Dokument | Česko | 55 minut | 2D | česky | přístupný od 12 let

Režie: Apolena Rychlíková

Hrají: Jan Vlasák, Tereza Dočkalová, Tomáš Janáček

PO FILMU NÁSLEDUJE BESEDA S KAMERAMANEM PETREM RACKEM

Snímek Češi jsou výborní houbaři představuje dosud poslední část uznávané dokumentární série Český žurnál. Dokumentaristka Apolena Rychlíková (Hranice práce; 2017) se v něm formou přírodovědného dokumentu zaobírá otázkou klimatické změny v České republice. Gradující drama od úsvitu do soumraku, mikro příběhy o zániku stávajícího světa v prostředí českých lesů, hájů, měst, vesnic i továren. Člověk, civilizace a příroda jako hlavní aktéři děje v dokumentárním zápasu o naši společnou budoucnost. Obrazově vtahující zamyšlení o světě, který se mění před našima očima.

Host: Petr Racek

Petr Racek (*1993) patří mezi kameramany současné mladé generace. Jím natáčená díla se věnují společenským a politickým problémům; nebojí se natáčet v krajních situacích. V roce 2018 natočil průběh prezidentské kampaně Michala Horáčka (Máme na víc; 2018). Na dokumentech Kiruna, příběh slumu (2018) a Vlci na hranicích (2020 spolupracoval s dokumentaristou Martinem Pávem. Češi jsou výborní houbaři houbaři představuje vstup do Českého žurnálu.

Projekce probíhá v rámci FILMOVÉHO FESTIVALU KYJOGRAF (https://www.kyjograf.cz)

Doporučujeme zakoupit akreditaci, která Vás opravňuje ke vstupu na všechny projekce a koncerty. Akreditace můžete zakoupit ZDE

Kde: Kino Panorama, Svatoborská 671, Kyjov

Vstupné: 60 Kč

Trailer

Rezervace