< zpět na program
Neděle 4. 10. 2020 15:30

Šarlatán

  • Filmový festival Kyjograf 2. - 4. října 2020

Životopisný, Drama | Česko, Irsko, Polsko, Slovensko | 118 minut | 2D | česky | přístupný od 12 let

Režie: Agnieszka Holland

Hrají: Ivan Trojan, Josef Trojan, Juraj Loj, Jaroslava Pokorná, Martin Myšička, Miroslav Hanuš, Jiří Černý, Tomáš Jeřábek, Jan Budař, Martin Sitta, Jan Vlasák, Daniela Voráčková, František Trojan, Jana Oľhová, Kamil Švejda, Václav Kopta

PO FILMU NÁSLEDUJE BESEDA SE SCENÁRISTOU MARKEM EPSTEINEM A DRAMATURGEM JAROSLAVEM SEDLÁČKEM

Životopisné drama výjimečného léčitele a znalce bylinek Jana Mikoláška (1889 – 1973) s Ivanem a Josefem Trojanovými v hlavní roli. Příběh o Mikoláškovi se odehrává na pozadí dobových událostí a je inspirován jeho skutečnými osudy. Na léčitele se v průběhu několika desetiletí obracely s prosbou o pomoc tisíce lidí ze všech společenských vrstev včetně nejvýznamnějších osobností politického i kulturního života. Mikolášek je člověk bez odborného lékařského vzdělání, ale s nevšedním a nevysvětlitelným nadáním diagnostiko­vat a pomocí bylinek léčit nemoci, se kterými si ani doktoři nevědí rady. Jeho mimořádné schopnosti jsou však vykoupeny bojem s vlastními démony. Léčitelství je jeho vnitřní spásou a ochranou před sebou samým… Mikoláškův životní příběh bravurně natočila slavná Agnieszka Holland (Hořící keř; 2013).

Host: Marek Epstein

Marek Epstein (*1975) je známý český spisovatel a povídkář (Dravec, Ocucanej konec). Jako scenárista úspěšně spolupracoval s Jiřím Vejdělkem (Václav; 2007), Davidem Ondříčkem (Český lev za scénář k filmu Ve stínu; 2012) a v poslední době Jiřím Strachem (Anděl páně 2; 2016). Společně s Josefem Klímou převedli Šarlatána do knižní podoby.

Host: Jaroslav Sedláček

Jaroslav Sedláček je hlavní dramaturg Filmového centra České televize. Jako dramaturg či producent se v posledních letech podílel na nespočtu úspěšných tuzemských snímků, např. Vlastníci, Všechno bude, Prezident Blaník, Masaryk či letošní Krajina ve stínu. V případě Šarlatána je Jaroslav Sedláček autorem námětu, dramaturgem a kreativním producentem.

Projekce probíhá v rámci FILMOVÉHO FESTIVALU KYJOGRAF (https://www.kyjograf.cz)

Doporučujeme zakoupit akreditaci, která Vás opravňuje ke vstupu na všechny projekce a koncerty. Akreditace můžete zakoupit ZDE

Kde: Kino Panorama, Svatoborská 671, Kyjov

Vstupné: 130 Kč

Trailer

Rezervace