< zpět na program
Pátek 2. 10. 2020 16:30

Sólo

  • Filmový festival Kyjograf 2. - 4. října 2020

Životopisný, Dokument , Hudební | Česko, Francie, Argentina, Rakousko | 84 minut | 2D | titulky | přístupný od 12 let

Režie: Artemio Benki

Hrají: Martín Perino

PO FILMU NÁSLEDUJE BESEDA S DISTRIBUTOREM VÍTEM SCHMARCEM

Sólo je lyrickým dokumentem o samotě a návratu do života. Martin P. je mladý argentinský klavírní virtuóz a skladatel, který poslední čtyři roky svého života strávil v ústavu pro duševně choré El Borda v Buenos Aires, největším psychiatrickém zařízení latinské Americe. Dětský hudební génius a nejslibnější talent své generace se nyní pokouší najít způsob jak překonat své psychiatrické onemocnění a vrátit se k životu venku za zdmi sanatoria i na koncertní pódia, zatímco pracuje na své nové skladbě ENFERMARIA.

Host: Vít Schmarc

Vít Schmarc (*1979) je filmový distributor, ředitel distribuční společnosti Artcam, která se zaměřuje na tuzemskou i zahraniční uměleckou a autorskou tvorbu. Schmarc je také dlouholetý filmový kritik přispívající mj. do Radia Wave a ČT Art. Jakožto původně vystudovanému bohemistovi mu před třemi lety vyšla kniha Země lyr a ocele: Subjekty, ideologie, modely, mýty a rituály v kultuře českého stalinismu, v níž rozebírá tuzemskou poezii v období stalinismu.

Projekce probíhá v rámci FILMOVÉHO FESTIVALU KYJOGRAF (https://www.kyjograf.cz)

Doporučujeme zakoupit akreditaci, která Vás opravňuje ke vstupu na všechny projekce a koncerty. Akreditace můžete zakoupit ZDE

Kde: Kino Panorama, Svatoborská 671, Kyjov

Vstupné: 100 Kč I Členové FK a senioři: 60 Kč

Trailer

Rezervace